Jak se to všechno seběhlo ...

  • Vznik a vývoj sedmiboje
  • Zobrazeno: 7415

Sedmiboj Rejman fotbal
(Jiří Rejman - pravidelný účastník sedmibojů, foto: Ondřej Driml)

Abych přiznal barvu, hlavním motivem, proč jsem zakládal míčový sedmiboj osobností v roce 1991 byla zvědavost. Jako člověka milujícího kulturu: od kultury oblékání až po kulturu mravů, zajímal mě především svět umělců. Měl jsem poněkud naivní představu, že přece např. Hamleta musí hrát člověk velkého ducha. S žádným představitelem Hamleta jsem se osobně neseznámil, ale umělců jsem poznal pěknou řádku. Našel jsem mezi nimi i velmi milé lidi, ale těž musím přiznat, že jsem v řadách umělců potkal i pěkné "duševní chudáky"...

Laureáti

  • Úspěšní pomáhají potřebným
  • Zobrazeno: 1394

RaduzaPočínaje zimním turnajem v roce 2001 dostal míčový sedmiboj osobností, který běží od roku 1991 nový podtitul, který se stal současně i mottem charitativní akce: „ÚSPĚŠNÍ POMÁHAJÍ ZAČÍNAJÍCÍM“, v průběhu let a v návaznosti na realitu života se změnil na: "ÚSPĚŠNÍ POMÁHAJÍ POTŘEBNÝM"

SEZNAM LAUREÁTŮ:

2014 -  léto: David Klamert (judo) a Jakub Korbel (box)
2013 - zima: CD řada "Nebojte se vážné hudby" Jana Jiráně
2013 - turnaj se nekonal  - povodeň
2012 - zima: Martin Kasík - Chopinův festival Mariánské Lázně
2012 -  léto: Denní stacionář Stará Boleslav
2011 - zima: Hudební divadlo dětem, Hradec Králové
2011 -  léto: Vojtova společnost
2010 - zima: Hudební skupina ZRNÍ
2010 -  léto: Loutkoherečka Anička Duchaňová
2009 - zima: Projekt minivolejbalu Královéhradeckého kraje
2009 -  léto: Nevidomá lyžařka Anička Kulíšková
2008 - zima: Beachvolejbalová reprezentace neslyšících
2008 -  léto: Dívčí vokální skupina YELLOW SISTERS
2007 - zima: Hudební skupina KVĚTY
2007 -  léto: Doc. Jan Hendl a Časopis "Česká kinantropologie"
2006 - zima: Juniorský judista Lukáš Krpálek
2006 -  léto: Dětské romské sdružení Idy Kellarové
2005 - zima: Sportovní oddíl Jedličkova ústavu
2005 -  léto: Hokejista Tomáš Zelenka
2004 - zima: Hudební skupina Jarret
2004 -  léto: Jazzová zpěvačka Eva Emingerová
2003 - zima: Folková skupina Jablkoň
2003 -  léto: Činoherní klub a Ondřej Sokol (režisér a herec)
2002 - zima: Zuzana Navarová a skupina Koa
2001 - zima: Písničkářka Radůza

Všichni účastníci sedmiboje ve svých profesních oborech buď dosáhli nebo ještě dosahují úspěchů, vysoké úrovně a často i proslulosti, nezřídka světové. Každý z nich si však ještě dobře pamatuje na začátky své cesty životem, při nichž vzhlížel ke svým úspěšným vzorům, na začátky, kdy se hodila každá koruna, či dobrá rada. Proto každý ze sportujících (a to na každém turnaji) věnuje 1000 Kč na charitativní finanční dar, který je při slavnostním vyhlašování výsledků předán vybrané osobě či organizaci, která v daném oboru nebo životní etapě teprve začíná, popřípadě bojuje s „porodními“ bolestmi a nám, účastníkům sedmiboje se jeví, že by je mohla časem překonat. S narůstajícími zkušenostmi jsme došli k tomu, že je dobré podpořit třeba i takové jednotlivce či organizace, které prostě jen potřebují. To znamená, že v tomto případě nejde o "sázku na budoucí růst", ale prostou lidskou podporu nějakému sysmpatickému snažení. Ať tak či tak, naše komunita chce tyto vybrané aktivity podpořit. Vybere se různě podle počtu účastníků cca 30.000 – 50.000 Kč. Tento finanční dar je předán pokorně, bez pompy, bez publicity a bez nároku na jakékoliv reciproční aktivity ze strany odměněných. Máme za to, že tak má být a od vás, kolegové, je milé, že tu hru hrajete s námi. 
Takže, je lehké dopočítat, že jsme dali dohromady již více než JEDEN MILIÓN KORUN ČESKÝCH. To není zlé. A zde jsou laureáti, počínaje rokem 2001, kdy první ocěnění dostala písničkářka Radůza, která se právě stěhovala z Karlova mostu na první festivaly. Dnes v této oblasti hudby v České republice nic lepšího nemáme.

 

Kdo platí ten špás ...

  • Vznik a vývoj sedmiboje
  • Zobrazeno: 4019

Sedmiboj Sport  Bohemia logo

Nic není dnes zadarmo... Uspořádat takovou akci jako je míčový sedmiboj osobností, by za normálních okolností nemusel být takový problém. Takové množství zajímavých osobností pohromadě: olympijští vítězové, přední umělci, ministři (premiera nevyjímaje), úspěšní podnikatelé - to by se dalo krásně prodat. Fígl je ovšem v tom, že jeden z důvodů, proč to drží již řadu let pohromadě, je anonymita  akce. Čili vše se odehrává za zavřenými dveřmi, bez médií. Zkrátka taková akce je neprodejná. Přesto je nutné tento špás platit, a to vyžaduje již kus idealismu....

Ve dvou se to lépe táhne, aneb Jiří Lípa nejen televizní ...

  • Vznik a vývoj sedmiboje
  • Zobrazeno: 5200

Sedmiboj Lipa Cerny Hanik

Při úplném zrodu "Míčového sedmiboje osobností" jsem byl sám. Pak pomohl svými kontakty v umělecké branži hudební publicista Jiří Černý, který rovněž bojoval po mém boku, coby míčový sedmibojař. Mimo jiné hovoří o začátcích ve svém pořadu "Klub osamělých srdcí seržanta Pepře" ((http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3207570). V počátcích přiložil organizačně i finančně ruku k dílu Pavel Fürst, dodnes účastník sedmiboje. Pak přišla složitá etapa, kdy jsem působil v Rakousku (1995 - 2000), kdy jsem se spojil s Petrem Salavou.

Podkategorie