Strahovská fraška

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3342
Český fotbalový lid se nachází v jisté depresi. Vystoupení reprezentace na mistrovství Evropy skutečně nenadchlo, ba naopak. Obvyklá pomůcka, výmluva na smůlu, neobstojí, protože Brücknerův tým propadl především herně. Zvládnout na úrovni jeden a půl poločasu ze šesti, to není nic ke chlubení. Odtud tedy poněkud nevrlá nálada českého fotbalového fanouška. Ale máme štěstí. Na strahovské hůrce, v sídle ČMFS totiž sedí velmi vtipní lidé a rozdávají smích po hrstech a dávají zapomenout na smutné okamžiky při sledování Eura. To, co se v současné době děje okolo výběru nového reprezentačního trenéra, to by zaskočilo i nejzkušenější humoristy... (foto: www.kopana.cz)

Celá hala burácí, ČLTK podplácí…

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 5639
„Ondyno“, při jednom komorním setkání s přáteli ze sedmibodového chumáče pod vlajkou kalokagathie, kdy jsme po celodenním sportování rozjímali u dobré číše a ještě lepší krmě, mi Jarda Hřebík vysekl kompliment. Týkal se mé rozhodcovské minulosti. Bonmot, že naše generace arbitrů dokázala „zaříznout“ s noblesou a grácií a ještě jí za to auditorium zatleskalo, pobavil celou společnost. S jedinou výjimkou. Tou jsem byl já. Mýty se boří těžko, přesto se pokusím…. (foto: www.rozhodci.org)

Odtikávání

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3309
Evropský šampionát fotbalistů byl zahájen …. Česká reprezentace tráví dny a noci ve špičkovém hotelu, na jehož chodbách  si vybraní hráči unisono libují, jak je dobře, že na turnaj nepřijeli jako favorité, nýbrž že jsou v nejlepším případě považováni za černého koně. To nám prý sedí. Naopak, když se o českých fotbalistech hovoří jako o kandidátech na významný úspěch, většinou to končí mizerně. Historie dává této teorii zapravdu, stačí si projít všechny velké turnaje s českou, potažmo československou účastí. Roky 1962, 1976, 1996 mají společného jmenovatele. Nic velkého se nečekalo a byl z toho nakonec výrazný sukces. Jedinou maličkou výjimkou bylo portugalské dobrodružství z roku 2004... (Foto: www.ct24.cz)

NEJDRAŽŠÍ NANUK

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 4761
Dělba práce v televizní redakci sportu má svoje nepsaná pravidla. Aby se v zaměstnání nenudil, má každý komentátor jednu až dvě „svoje“ hlavní discipliny na léto i zimu. V olympijských letech, tedy ob rok, k nim ještě přibudou tzv. menší sporty, které se na obrazovku dostávají většinou právě jen  v souvislosti s touto akcí. Se zhruba měsíčním předstihem před zažehnutím olympijského ohně začíná ostrá příprava zaměřená speciálně na Hry. Ta pak vrcholí v prvních dnech soutěží, kdy každý komentátor už na místě třídí záplavu informací, především z počítačové sítě tiskového centra. Ze stovek, někdy i tisíců připravených údajů se jich do vlastního komentáře dostane zhruba desetina. Pánové, jsou tady „volympijský dny“ -  to byl terminus technicus z dílny komentátorského doyena Vládi Drbohlava ... (foto: http://prepni.centrum.cz)

Návrat domů

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3397

První květnová středa je tím velkým dnem, kdy se muži a ženy červenobílého vyznání dočkají naplnění svých nekonečných tužeb. Být naživu pan Načeradec, snad by na středu 7. května dokonce oznámil slevu, pochopitelně mírnou, ve svém obchodu s gumáky a konfekcí. Bylo by proč,  slávistický stadion otevře svoji náruč a stane se skutečným domovem nástupců Pláničky, Bicana, Vlasty Kopeckého a stovek dalších. Radost ve slávistických kruzích je zcela pochopitelná. Léta slibů, mlžení, všelijakých ústrků a zlomyslných poznámek, to dá jednomu zabrat, jakkoli – jak říká můj dobrý přítel, zavilý fanoušek týmu z Edenu – slávista se na fotbal nechodí bavit, jeho údělem je trpět a překonávat protivenství osudu... (foto: www.novinky.cz)

Podkategorie