Chaos pod vysílačem

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3371
A pak, že nejsme světoví. Nedávno se o jistou proslulost postarali šéfové a majitel Viktorie Žižkov. Kdo jiný si troufne jen tak mýrnyx týrnyx posadit během jedenácti ligových kol na lavičku už třetího trenéra? Taková frekvence se jinak vídá spíše v jihoamerických soutěžích. Chápu, že každý majitel klubu chce vidět co nejlepší výkony a výsledky svého týmu a s tím související co nejpříjemnější postavení v tabulce. Má na to plné právo. Když do něčeho investuji, očekávám protihodnotu.  Když se nedaří dosahovat vytčených předsezónních cílů, přicházejí leckdy nepopulární řešení. Jenže, čeho je moc, toho je příliš. Lámu si hlavu, co tak může trenér udělat s týmem za pár týdnů. Teď to není obrana Josefa Csaplára, už proto, že si nemyslím, že by všechno chytil za správný konec. Ale spíše o obecný problém ...(foto: www.stardance3.cz)

T Y F A Š Ý S T …!!!

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 5566
Volně navážu na nedávnou úvahu Zdenka Merty, v níž velebil jedinečnost bezkontaktních sportů, především pak volejbalu. Dovolím si doplnit pohled arbitra. Vždycky jsem záviděl třeba takovému Frantovi Baumrukovi – rozvážně vyleze na empire, rozdá úsměvy na obě strany, něco přes hodinu popiskuje do píšťaly, a aby úplně neztuhl, občas doprovodí zvuky důstojným gestem. A má vystaráno. Převážnou většinu rozhodovacího procesu, v nesalónních sportech obvyklého, za něj obstará síť, která k sobě soupeřící strany prostě nepustí. Pro útlost svěřeného prostoru nerozvádím anomálie typu kymácení empajrem, lov sudího míčem či průlet šťavnatých souvětí. Protože Merta zmiňoval ve svém textu i hokej, můžu posloužit osobními prožitky. Při svých poutích mezi mantinely jsem měl (coby sudí) tu čest mnohokrát potkat ruskou (vlastně sovětskou, resp. Společenství nezávislých států) pětku Fetisov, Kasatonov, Makarov, Larionov, Krutov...

Zase špatně

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3325
Někdy mám pocit, že na Spartě v posledních letech dělají vše proto, aby letenští neměli šanci sáhnout na titul. V tomto přesvědčení mne utvrdilo i poslední rozhodnutí managementu klubu, rozuměj pánů Křetínského a Chovance, že novým trenérem bude druhý jmenovaný. Tedy muž, který je drahnou dobu zodpovědný za směřování klubu, za nákupy i prodej hráčů, za vytýčení jasné vize do budoucna, která se jaksi stále nedostavuje... (foto: www.super.cz)

NUDA, PÍSEK A PRASE

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 4803

Baví mne všeliké ankety bulvárních a ženských periodik na téma, jak by měl vypadat ideální muž. Přitom už je dávno jasno – správný chlap musí zplodit syna, zasadit strom a postavit dům. Ostatní je kosmetika. Osobní statistika prozrazuje, že synek se vydařil,stromy by vydaly na slušnou alej, ale barák… Barák, to je trochu problém. Jak můj život vztahově kličkoval, pokropil jsem potem ne méně než 10 bytů, chat, chalup a domů matek mých dětí, manželek či přítelkyň. Nemovitost od A až do Z však žádnou…

Rychlý prachy…

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 4350
Upřímně řečeno nevím, jak bude vypadat český reprezentační tým za tři – čtyři roky. To už bude zřejmě u konce kariéra generace kolem Ujfalušiho či Jankulovského. A budeme se ptát, kdo přijde po nich. Otázkou je, jestli bude kde brát. Nechci vzbuzovat přílišný pesimismus, ale když před nedávnem Slavia „střelila“ za 120 milionů Tomáše Necida  do CSKA Moskva, vyvstala otázka, jestli nepůjde o podobný případ jako Luboš Kalouda. Mladík, který po úspěchu v reprezentační nabídce nahlédl i do „áčka“ se v právě v CSKA propadl do zapomnění. Trénuje, ale nehraje, na zápasy se dívá z tribuny nebo z lavičky a naděje pohasíná ... (Foto: Tomáš Necid, zdroj www.tomasnecid.cz)

Podkategorie