Nejvyšší čas

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3058
Hned na úvod musím napsat, že zrovna nemusím ministra vnitra Ivana Langera. Mám k tomu celou řadu důvodů, o nichž není důležité se rozepisovat. Pokud se ovšem týká přítomnosti či nepřítomnosti policejních jednotek na utkáních fotbalové ligy, jsem s ním zajedno. V současné době je diskuse okolo tohoto problému hodně vyhrocená. Můj názor je, že fotbalové kluby jsou soukromými subjekty s mnohamilionovými rozpočty a měly by se postarat o bezpečnost diváků vlastními prostředky. Co by pak měli říkat pořadatelé dalších masově navštěvovaných akcí?  O situaci s problémovými návštěvníky se mluví dlouhá léta. A co udělali manažeři a majitelé klubů? Není toho moc. Kdyby investovali do kamerových systémů i dalších bezpečnostních prvků postupně, mohly být stadiony připraveny na krizové situace daleko lépe a neozýval by se nářek typu :“jéžiš, to je hrozná pálka, tolik peněz nemáme…“ (Foto: www.domaci.ihned)

Po výprodeji

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 3052
Upřímně řečeno nevím, co mám jako komentátor očekávat od jarní části fotbalové sezóny. A lámu si hlavu, na co, respektive na koho, mám diváky lákat. Zima byla vůči českému fanouškovi hodně krutá, protože co mělo ruce a nohy, to zmizelo v zahraničí - tedy pokud myslíme na hráče, kteří vynikali nad ligový průměr. Inu, peníze jsou nedostatkovým zbožím i v české lize a tentokráte je to zatraceně vidět. Srovnáte-li si žebříčky  nejlepších fotbalistů podzimu a seznamy „uprchlíků“, budou na mnoha místech identické. To se ale konečně dalo čekat. Problém je spíše v tom, že i ti, kteří mají čáku na reprezentační dres, nebo dokonce do kádru A týmu patří, budou namnoze vydělávat v klubech, které rozhodně nepatří ke špičkám ve svých zemích. Spíše bojují o holé přežití, což je špatná zpráva pro reprezentačního kouče... (foto: www.super.cz)

Hašek na Hrad a Topolánek na své místo …

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 4504
V prosinci jsem na těchto stránkách avizoval udělení dalšího charitativního daru v rámci 29. turnaje míčového sedmiboje, který se konal 26.12.2009 v nymburském  Sportovním centru. V souvislosti s konáním tohoto sportovně společenského setkání se stalo dobrým zvykem, že zúčastněné osobnosti ze všech možných oborů nezapomínají na ty, kdož teprve svoji životní pouť startují, nebo z různých důvodů opětovně začínají. Obvyklá tisícikoruna od každého z aktivních sportovců dala dohromady bezmála 50-ti tisícový obnos, který byl při slavnostním zakončení akce předán zástupcům české beach volejbalové reprezentace neslyšících. Oba národní týmy – ženský i mužský – se připravují na mistrovství světa a Evropy, takže finance do jejich miniaturní kasičky přišly jako na zavolanou. Celkově se tak oba výběry staly 14. laureátem ceny „Úspěšní pomáhají začínajícím“. Ceny, v jejímž rámci bylo za 7 let mezi sedmibojaři vybráno 584 tis. korun...!!! (foto: archiv)

Zataženo nad Letnou

  • Jaromír Bosák
  • Zobrazeno: 2990
Není to tak dávno, co z úst šéfů sparťanského fotbalového klubu zaznívalo, že v čase zimní přestávky přijde pořádný průvan v hráčském kádru a že se vůbec bude klub konsolidovat. Tak nějak nevím. O pohybu v kabině toho zatím moc slyšet není – s výjimkou uvažovaného přestupu Slepičky, což ale Spartu pochopitelně příliš neposílí. A když k tomu přidám i velmi nejasnou politiku ohledně trenérských míst, nemám v hlavě zrovna jasno... (foto: www.fotbal.cz)

ÚSPĚŠNÍ POMÁHAJÍ ZAČÍNAJÍCÍM

  • Jiří Lípa
  • Zobrazeno: 4107
Tak tenhle slogan napadl před sedmi léty amatérského kreativce a věčného inovátora  kolegu Haníka v souvislosti s obohacením hloubky programu míčového sedmiboje osobností. Následně se pak stal i mottem celé soutěže. Jak možná víte, zmíněná svébytná sportovní disciplina má domovskou adresu právě na těchto webových stránkách, proto se o její historii, náplni ani výsledcích nebudu zdlouhavě rozepisovat – každý se může do dějin i současnosti sedmiboje ponořit, jaká je jeho ctěná libost. Všichni účastníci soutěže ve svých oborech buď dosáhli nebo stále ještě dosahují úspěchů, nadprůměrné úrovně a nezřídka i proslulosti, často se světovým puncem. Všichni však kdysi začínali. Každý si také pamatuje na nejistý úvod svojí cesty životem, kdy vzhlížel k úspěšným vzorům, jimž se ve snech vyrovnával, ale i na chvíle, kdy bylo hluboko do kapsy. Proto každý sportující věnuje 1000,-Kč na charitativní finanční dar, který je po soutěži na slavnostním vyhlášení vítězů předáván vybrané osobě či organizaci, jež v daném oboru nebo životní etapě teprve začíná...(Foto: Radůza, první laureátka).

Podkategorie