7x7 aneb Petr Pešl profesor volejbála

  • osobnosti tvoří dějiny
  • Zobrazeno: 3082

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Před sedmi lety bylo sepsáno pro knihu Volejbalové trůny a kanály 12 portrétů hráčů, kteří se účastnili ME 2001 v Ostravě a obsadili čtvrté místo. Podívejme se, jak jsem to viděl tehdy a jak to vidím teď, na přelomu roků 2008-2009. Dnes 2. díl: Petr Pešl:
Petr Pešl 2001

Když jsem přišel k národnímu týmu jako trenér, bylo mnoho diskusí o jménu Pešl. Že prý se chce připravovat sám, že bude absolvovat pouze část přípravy atd. Pak jsem si s ním sedl a po pěti minutách rozhovoru jsem poznal, že se mu v současné době do reprezentace  nechce. Okamžitě jsme se domluvili: zatím v“nároďáku“ nebude a uvidíme napřesrok. Hráčům jsem vysvětlil, že teď nepotřebuje Pešl nás, třeba přijde doba, že my nebudeme potřebovat Pešla. Ale teď, stejně jako jindy, platí, že hrát bude ten, kdo reprezentovat chce ... (www.vkdukla.cz)

7x7 aneb Jakub Novotný a tykání si s ohněm

  • osobnosti tvoří dějiny
  • Zobrazeno: 2961

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Před sedmi lety bylo sepsáno pro knihu Volejbalové trůny a kanály 12 portrétů hráčů, kteří se účastnili ME 2001 v Ostravě a obsadili čtvrté místo. Podívejme se, jak jsem to viděl tehdy a jak to vidím teď, na přelomu roků 2008-2009. Dnes 1. díl: Jakub Novotný:
Jakub Novotný
2001

Kdyby nějaký fotbalista nebo hokejista předvedl při Mistrovství Evropy to, co předvedl volejbalista Jakub Novotný při zářijovém ME ve volejbalu, stal by se okamžitě národním hrdinou. Celý národ by věděl, jak posnídal, co včera večer četl, kde ho pobolívá, kdo je jeho partnerka ... Volejbal je malý sport, a proto se jeden z nejlepších hráčů volejbalového šampionátu národním hrdinou nestane. Samozřejmě, že když přijede do Dřevěnice bude se mladým začínajícím volejbalistům tajit dech, ale pomníku v Čechách se nedočká....(foto: Martin Sidorjak)

Krátký příspěvek k básnictví Antonína Panenky.

  • osobnosti tvoří dějiny
  • Zobrazeno: 2689

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Kdysi jsem zakládal odvětví, které se později poměrně slušně rozběhlo po celých Čechách: míčový sedmiboj. Soutěž dvojic v sedmi míčových hrách během jednoho dne. Sedm „pavouků“, sedm miniturnajů systémem na jednu prohru. Když prohráváte jste otrávení, když vítězíte, jste uštvaní. Nelehká záležitost. Už jsem o sedmiboji psal mnohokrát v různých souvislostech, nechci tedy unavovat. Nevím ovšem, zda jsem prozradil, že jsem tuto soutěž vymyslel pro hlavně pro sebe. Od malička mi to šlo se všemi míči, v patnácti mi otec zakázal fotbal, (hokej jsem miloval a uměl, ale v Rychnově nebyl umělý led a přeci jenom, puk není míč…) a tak jsem se v sedmnácti rozhodoval, zda mám hrát dorosteneckou ligu ve volejbalu či v basketu. Zkrátka k míčovému talentu, vysoká míra soutěživosti a záliba ve hrách mě předurčovaly k úspěchu v sedmiboji. Taky jsem vyhrával, co se dalo a byl jsem dvakrát vice-mistrem republiky v tomto odvětví. Velmi slibně se uchytily rovněž sedmiboje osobností. Už jsem svého času nepokorně podléhal dojmu, že v oblasti míčového mistrovství nade mě není, když se na scéně objevil bělehradský básník … Antonín Panenka ...

Kde jako génius jsi sám, ubohý Zidane

  • osobnosti tvoří dějiny
  • Zobrazeno: 4360

Poznámka: tento článek přebral ve zkrácené podobě deník Sport… Připravujeme s kolegy trenéry a teoretiky volejbalu příručku pro kandidáty volejbalového trenérství a stejně jako tolikrát předtím bezradně tápeme, když se dostáváme ke kapitole „Psychologické aspekty ve volejbalu“. Všichni trenéři i teoretici se ztotožňují v názoru, že je to nejdůležitější oblast, ale máme-li podat seriózní návod, „jak na to“, jsme v koncích. Intuitivně cítíme, ale nevíme …