Zimní příprava beachvolejbalistů

  • Published in Michal Palinek
  • Hits: 3055

Brazilská beach volejbalová sezóna 2011 začala v polovině ledna turnajem Banco do Brasil ve Vitórii. Bude odehráno celkem 6 turnajů mužů a žen, a to do začátku dubna a seriál bude pokračovat od konce září do půli listopadu. Celkem tedy 12 turnajů s dotací 242 000 USD na každý turnaj (pro obě kategorie). Když k tomu přidáme kalendář World Tour, který oficiálně vyplaval na světlo světa(http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/Competitions/WorldTour/2011/?sm=15), tak se nedivme, že jihoameričané a jihoameričanky hrají tak dobře. Celoroční zátěž, skvělé podmínky, konkurence, hráčská kvalita i finance. Turnaje se hrají systémem 6 skupin po 3 účastnících, postupují první dva do pavouka  až do semifinále. Bodování dle pravidel FIVB, to jest na 2 vítězné sety do 21 bodů. Kvalifikace prvního turnaje čítala 24 týmů a odehráli ji systémem k.o.na dva vítězné sety do 18 bodů. Postoupilo 6 šťastlivců. Aby toho nebylo málo, tak se letos rozběhla současně i juniorská soutěž. Od úterka se vždy začíná juniorská tůra Banco do Brasil vždy v místě, kde hrají dospělí. Věkem do 21 let si tak mladé brazilské naděje zahrají kvalitní utkání a pak mohou sledovat své dospělé vzory.

Brazilská beach volejbalová sezóna 2011 začala v polovině ledna turnajem Banco do Brasil ve Vitórii. Bude odehráno celkem 6 turnajů mužů a žen, a to do začátku dubna a seriál bude pokračovat od konce září do půli listopadu. Celkem tedy 12 turnajů s dotací 242 000 USD na každý turnaj (pro obě kategorie). Když k tomu přidáme kalendář World Tour, který oficiálně vyplaval na světlo světa (http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/Competitions/WorldTour/2011/?sm=15), tak se nedivme, že jihoameričané a jihoameričanky hrají tak dobře. Celoroční zátěž, skvělé podmínky, konkurence, hráčská kvalita i finance. Turnaje se hrají systémem 6 skupin po 3 účastnících, postupují první dva do pavouka  až do semifinále. Bodování dle pravidel FIVB, to jest na 2 vítězné sety do 21 bodů. Kvalifikace prvního turnaje čítala 24 týmů a odehráli ji systémem k.o.na dva vítězné sety do 18 bodů. Postoupilo 6 šťastlivců.

Aby toho nebylo málo, tak se letos rozběhla současně i juniorská soutěž. Od úterka se vždy začíná juniorská tůra Banco do Brasil vždy v místě, kde hrají dospělí. Věkem do 21 let si tak mladé brazilské naděje zahrají kvalitní utkání a pak mohou sledovat své dospělé vzory. Hlavním cílem tohoto projektu je podle promotérů a organizátorů hledat nové tváře pro Olympiádu v Riu 2016. Docela to chápu... Mladí hrají na 4 skupiny po 3 týmech a první dva postupují do pavouka , který je hrán k.o.

Velkou módou posledních let je strávit leden a únor na Novém Zélandu, kde jsou skvělé podmínky pro trénink, turnaje a taky prostředí. Letos toho využili hlavně německé týmy, a to jak Brink s Reckermannem, tak již podruhé Goller a Ludwig – špičkový ženský pár, který má novozélandského trenéra Craiga Seuseuho. I v Čechách je dobře znám, hrál Challenger v Karlových Varech.

Jinak české týmy se připravují různě, podle plánů svých koučů nebo finančních podmínek. Klocová se Slukovou se chystají do zahraničí, hlavně Rakouska, USA a Španělska, Háječková s Klapalovou se připravují v domácích podmínkách s vidinou zahraničních kempů v Itálii a Turecku, Nováková diriguje šestkový Prostějov stejně jako Kubala s Ostravou. Dumek s Tichým absolvovali běžky na horách a využívají domácí písky a halovou sezónu. Po Bízovi se slehla zem v Peci pod Sněžkou, Rotrekl si amatérsky zahraje s R.Kufou a tak jsem zvědav, jak budou naše týmy bojovat o Olympiádu.

PS: Funkce reprezentačního trenéra pro dospělé byla zrušena kvůli nedostatku financí, takže toto hodnocení píšu jako trenér Klapalové s Háječkovou :-))

Michal Palinek