Když medaile leží vysoko

  • Published in Michal Palinek
  • Hits: 5286

Na právě skončeném Mistrovství světa v beach volejbalu skončil na neoblíbeném čtvrtém místě český pár. Dostal se mezi elitu, každý postup do finálové čtyřky ať na Openu, Grand Slamu nebo dokonce MS je skvělá, velice příjemná a prestižní záležitost. Buduje respekt u soupeřek a zvedá sebevědomí u zúčastněných aktérek. Naše děvčata, Lanka Háječková s Hankou Klapalovou odehrála toto mistrovství ve vlnách, kdy po prvním neúspěchu zabraly a doslova se prorvaly do závěrečných kol...
Klapalova Hajeckova 1

 

 

Vždycky hrály mimo zájem italských kamer a fotografů, na kurtech vzdálených centru nebo dvojky, kde byly kamery a přenosy šly v různých médiích(bwin, laola...). Poté, co se probily na centr, kde je čekaly týmy ze světové špičky jsem přesně věděl, co se jim bude odehrávat v hlavách(nebo aspoň Lence):

“Hlavně, aby to nebyla ostuda.“ Ostuda to nebyla, avšak ke spokojenosti bylo daleko. Nebyly nervózní, ale podlehly atmosféře, tomu tenisovému kotli, který se konečně o víkendu zaplnil, byť se vybíralo vstupné až na ty závěrečné dny. Le_Ha_MSNebyly unavené, odehrály sice 7 utkání během 5 dní, ale jsou dobře trénované. Prostě narazily na ten top beach volejbal a konfrontace s ním jim nevyšla. S oběma týmy dříve odehrály vyrovnaná utkání, Brazilkám vzaly set, s Číňankami se naposledy popasovaly v koncovkách, ale každý zápas je jiný a bohužel tentokrát jim prostě nelepilo. Život jde dál, diváci české televize a věrní fanoušci jim jistě prominou a ony samy si až za nějaký čas uvědomí, co vlastně dokázaly. Zatím v nich přetrvává pocit zklamání, ale už příští týden se bojuje na stavangerském Grand Slamu a další bodíky na OH a všichni se budou chtít na ty úspěšné vytáhnout. Držme jim palce, zaslouží si to, vždyť reprezentují nejen sebe, ale celý český beach volejbal!!! A v Římě se staly nejúspěšnějšími Evropankami..

 

Michal Palinek, 23. června 2011