Letíme ke světlým zítřkům

  • Published in Michal Němec
  • Hits: 2572

Je čas bilancování. Z displejů počítačů nás pozorují peněžní deníky a zlomyslné formuláře daňových přiznání. Ve vzduchu poletují tisíce i miliardy, čísla se kroutí, nafukují, zatímco jiná naopak chřadnou. Hodnotí se, váží, vyzdvihuje, hází pod stůl, hromadí se a přepočítávají hlasy. Část národa opět trne zdali Karel dostane dvě stě sedmdesátého Slavíka. Rok deset má za sebou i volejbal. Oficiální ankety nám jistě sdělí komuže to nejlíp pinkalo, bouchalo atd., ale pojďme se tím trochu probrat jen tak „v kruhu rodinném“: Co se v minulém roce volejbalu povedlo či nepovedlo? Byl to dobrý nebo špatný rok? Nezapomeňme přitom i na ty nenápadné všední záležitosti, které jsou pro volejbal stejně důležité jako třeba volba předsedy, nebo peníze od Sportky. Pak se zkusme podívat dopředu: Co očekávat, co dělat  v roce 11 (12, 13...)? A k jakým zítřkům to vlastně letíme?

Je čas bilancování. Z displejů počítačů nás pozorují peněžní deníky a zlomyslné formuláře daňových přiznání. Ve vzduchu poletují tisíce i miliardy, čísla se kroutí, nafukují, zatímco jiná naopak chřadnou. Hodnotí se, váží, vyzdvihuje, hází pod stůl, hromadí se a přepočítávají hlasy. Část národa opět trne zdali Karel dostane dvě stě sedmdesátého Slavíka.

Rok deset má za sebou i volejbal. Oficiální ankety nám jistě sdělí komuže to nejlíp pinkalo, bouchalo atd., ale pojďme se tím trochu probrat jen tak „v kruhu rodinném“: Co se v minulém roce volejbalu povedlo či nepovedlo? Byl to dobrý nebo špatný rok? Nezapomeňme přitom i na ty nenápadné všední záležitosti, které jsou pro volejbal stejně důležité jako třeba volba předsedy, nebo peníze od Sportky. Pak se zkusme podívat dopředu: Co očekávat, co dělat  v roce 11 (12, 13...)? A k jakým zítřkům to vlastně letíme?

Michal Němec, 6.2.2011