Smrťák

  • Michal Němec
  • Zobrazeno: 3719
Téměř zaplněná tribuna sledovala koncovku třetího setu. Volejbal neměl šťávu a do toho přišla bezedná šňůra ztrát. Bod se ne a ne urodit. Nikdo nefandil, nehecoval, do hřiště, hlediště i za nehty zalezlo mlčení. Na podání se připravoval další hráč. „Dej smrťáka!“ ozval se z hloubi hlediště (znělo to jako z hloubi země) drsný hlas. Slova prorazila ticho a zavěsila se do vzduchu. Atmosféra zhoustla a začala lehce vibrovat, starší pán v první řadě si musel vzít prášek, čas se zastavil. Vše živé sledovalo podávajícího hráče. Ten se postavil asi dva metry za hřiště .(foto: www.jablkon.com)

Útok

  • Michal Němec
  • Zobrazeno: 4326
Stál jsem na vnější straně hřiště hned vedle zóny IV a vyhodnocoval dráhu letu míče. Uvolněný, v lehkém předklonu, paže podél těla, pravou nohu mírně předkročenou jsem čekal. Pak se můj předklon ještě trochu prohloubil, čímž se váha přenesla na přední pravou nohu, a já náhle udělal rozhodnutí o zahájení rozběhu. Šikmo, levým ramenem blíže k síti, jsem levou nohou vykročil k místu odrazu. Další krok začal z levé nohy. Tempo mého rozběhu se ihned zrychlilo a v průběhu kroku dále narůstalo. Pravá noha vyrazila razantně vpřed a začala se propínat, aby došlápla co nejdále. Obě mé paže současně zapažily a úhel mezi stehny a trupem se zmenšil, takže boky se dostaly dozadu....(Foto: www.jablkon.com, vyšší kvalita: klikni na foto)

Prezident

  • Michal Němec
  • Zobrazeno: 3561
Když se krátce po sametové revoluci schylovalo k volbě hlavy státu diskutovali jsme v kotelně s kolegy topiči jakže by taková hlava měla vypadat. Docent Špaček prohlásil, že by to měl být „vysokej, krásnej, charismatickej, sebevědomej, zkrátka reprezentativní chlap, kterej navíc umí jazyky“. Doktor Ječmínek byl jako vždy rozvážný a velmi pomalý „Ano, na hrad patří výrazná, silná osobnost, která ovšem také myslí, mluví, rozhoduje, jedná, předvídá, reaguje, bojuje, vede, vyhrává, tvoří a tak dále a tak dále...“. (Foto: www.jablkon.com)

Virtuální volejbalista

  • Michal Němec
  • Zobrazeno: 3747

introtext