Belmondo a jeho pohled na útok středových hráčů

  • Herní kombinace
  • Zobrazeno: 3122

brezendeVážení čtenáři, web Volejbalové akademie dává možnost diskutovat na různá témata, která volejbalovou veřejnost trápí či jinak zaměstnává. Dnes jde s kůží na trh jeden z našich nejvěrnějších čtenářů, ale také kritiků Věnomír Merta, zvaný Belmondo. Článek je dalším příspěvkem v diskusi o útoku prvního sledu středových hráčů. Příjemnou zábavu!

Redakce webu VA

 

Ad I.) Útok ze zóny III středovým hráčem

Využívání tohoto útočného prvku se poprvé začalo objevovat přibližně v období začátku sedmdesátých let. Důvodem zpočátku nebyla ani tak snaha o „stáhnutí“ blokujícího středového blokaře do prostoru mezi zónou III a II a ztížit mu tak přesun do místa realizace dvojbloku v zóně IV. Důvodem spíše bylo, že v tomto období totiž ještě neměli většinou středoví blokaři takové somatické parametry jako tomu je dnes a tudíž obvykle po rychlé změně směru útočícího hráče nebyli schopni z hlediska jejich dosahu úspěšně realizovat obranu takto zahrané útočné akce.

Útok prvním sledem: 1.díl

  • Útočný úder
  • Zobrazeno: 6173

Vážení kolegové! V prvním dílu jsem deklaroval, že budu pomalu a trpělivě psát na pokračování psát Rukověť volejbalového trenéra II. třídy. V dnešním druhém dílu pokračuji doporučením, jak uspět, pokud by měl uchazeč trenérství za úkol představit metodický výstup na téma „Nácvik útoku prvním sledem“, jak jsem minule naznačoval. Nejprve bych očekával, aby se uchazeč orientoval v zadání …

rychlik casovani 3

Biomechanika volejbalové přihrávky

  • Bagr přihrávka
  • Zobrazeno: 5592

introtext

Co jsou individuální herní řetězce?

  • Úseky hry
  • Zobrazeno: 4326

Základním typem herních řetězců jsou individuální herní řetězce (IHŘ). Jedná se o sekvenci dvou a více individuálních herních činností se zjevnou vzájemnou souvislostí. Dle typu herních činností a jejich pořadí můžeme IHŘ rozdělit na čtyři skupiny (u každého řetězce jsou uvedeny dva příklady).

Týmové a skupinové herní řetězce

  • Úseky hry
  • Zobrazeno: 4651

Popisujeme volejbalovou rozehru z hlediska činnosti týmu, skupiny (herní kombinace, do nichž jsou zapojeni alespoň dva hráči) a jednotlivce (individuální herní činnosti), a to nám dává dostatek prostředků na to, abychom z těchto stavebních celků začali sestavovat a syntetizovat určité řetězce činností, které jsou základem volejbalové rozehry. Dle hlediska zapojení počtu hráčů do takového řetězce herních činností, které na sebe ve hře logicky navazují, rozlišujeme týmové herní řetězce, skupinové herní řetězce a individuální herní řetězce ...

Podkategorie