To musím!

  • Published in Jiří Novák
  • Hits: 4143

Ptáte se co? Zmínit se o jednom takovém „menším větším“ městečku, kde se vaří výborné pivo, kde měli hokejisté špatnou sezónu, kde se fotbalisté motají mezi první a druhou ligou a tak nejenom letos zachraňuje radost sportovního fanouška volejbal. Určitě by se takových měst našlo více, ale jsem holt z Českých Budějovic (ústy budějovičáků Budějc) a tak bych rád napsal pár řádek o letošní extrémně úspěšné sezóně budějovického volejbalu. ...
Budejovice


O Jihostroji se nemusím asi moc příliš zmiňovat, jejich výsledky hovoří za vše. Loni a předloni mistři, letos opět našlápnuto k nejvyšším metám. I když výsledky v Lize mistrů nenaplnily očekávání, zkušenosti z těžkých zápasů se v play-off hodí. Je pravdou, že ve čtvrt-finále přežili „klinickou smrt“ a kdyby Příbram neztratila druhý set čtvrtého zápasu mohlo být zle. Ale na „kdyby“ se nehraje a „Jahodovi hoši z pod Černé věže“ jsou opět ve finále. Pravdou je, že si svými úspěchy na sebe ušili takový malý bič, protože po postupu do finále se asi fanoušek ani vedení nespokojí se stříbrem na krku. Ale to je správné, každý sportovec či činovník angažující se ve vrcholovém sportu  musí mít nejvyšší ambice... Nakonec myslíte si, že se hokejová či fotbalová pražská Slávie dnes spokojí s jinou barvou medaile než je ta ve slunci krásně  třpytící se zlatá?

 

Ale proč se vlastně zmiňuji o budějovickém volejbalu? Protože srdce volejbalového fanouška z jihu letos nerozplesal jen Jihostroj. V 1.lize mužů excelovalo budějovické EGE. Vybojovalo si právo účasti v extralize pro příští ročník a dovedete si ve volejbalové extralize představit jihočeské derby? Ano, představit se to dá, realita bude zřejmě jiná. Nicméně co se nejvíce u hráčů EGE musí ocenit je sportovní vlastnost rvát se a věnovat svůj volný čas volejbalu. Pokud by hráči a vedení klubu postup do extraligy akceptovali, rázem budou hrát stejnou soutěž jako x hráčů, pro které je volejbal živobytím. Asi by výsledkově neudělali díru do světa a určitě by nebylo jednoduché přejít ze světa výher (1.liga) do reality proher (extraliga). Ale popravdě řečeno hůře než junioři ČR by dopadnout nemohli. Ale všechny spekulace nechám koňovi, má větší hlavu. Úkolem klubu je být farmou Jihostroje a tudíž svojí funkci bude plnit jen tehdy, pokud se v něm budou moci ohrávat mladíci extraligového giganta. Snad kromě volejbalových dovedností a zápasové vytíženosti pochytí i vlastnosti bojovníků, jak to předvedli současní hráči EGE, kteří si vítězství v 1.lize vybojovali sami bez pomoci ligových pendlů, kteří se z důvodu termínových kolapsů v play-off do závěrečných bojů nezapojili. Proto současným hráčům a vedení vzkazuji….výborná práce, jen tak dál. A abych také nezapomněl na ženské pohlaví. Nezapomínám! Poslední dobou se začíná intenzivně pracovat i na zviditelnění ženského volejbalu v budějovické kotlině. Výchova a práce s volejbalovým potěrem se ubírá správnou cestou. V dospělé složce se o největší úspěch postaraly hráčky volejbalové Slavie České Budějovice. Vyhráli svojí skupinu 2.ligy a teď se budou prát o postup do druhé nejvyšší soutěže. Po delší době úspěch na ženském volejbalovém poli. Takže shrnuto-volejbal letos v Budějovicích vykvetl do krásného úspěchu. Poděkování patří všem, kteří se na tomto úspěchu aspoň trochu podíleli a přidám takový malý osobní vzkazík: Táto, u VIPKU děláš pořád famózně a Elenko, už to mlátíš skoro jako jáJ. Mám ze všech lidí, kteří se o tento úspěch zasloužili upřímnou radost a snad si i pár sponzorů, bez kterých to dnes ve sportu nejde, řekne, že přestanou házet korunové granáty do reklamně zajímavějších sportů a najdou pár korun i pro sport, který má v Budějovicích svoje místo a úspěchy.

Zdraví Paťas                   Paříž 5.4.2009

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4