Hudečkův hold up, Koncovo granáty a pár kyselých úsměvů na závěr

• Published in Jiří Novák
  • Hits: 3911

Hraje se 19. kolo a Montpellier si připisuje na své konto 12. porážku. Tým, který vsadil na útočnou kartu a v zimě se ještě posílil o kanadského univerzála odcházejícího z Ruské ligy. V předsezónních prognózách štika ligy, ze které se spíše stal líný sumec. Nepostup do play-off by pro klub znamenal možná zánik, minimálně sloučení s družstvem Sete, které pochází ze stejného regionu. Ale sumec se probudil včas...
Konecny D smec 1

Nejenže Montpellier postoupilo výhrou v posledním zápase základní části do play-off, ale postaralo se i o největší rozruch ¼ finálových bojů. Jako nasazená 8. vyřadilo jedničku z Poitiers. To Poitiers, které vyhrálo základní část  a po dvou prohraných finále za sebou si letos dělalo zálusk na titul. Ale ke slovům už „koule“ na hřišti nepřidaly a tak mají delší prázdniny. Taky dobrýJ. Další dvojicí ¼ finále byla 2. Paříž a 7. Beauvais ...

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Pařížští žádné překvapení nepřipustili a po výhrách 3:2 a 3:1 postoupili dál. Mezi 3. Tours a 6. Cannes se očekával minimální rozdíl, nicméně logický postup Tours. Ale hodně odborníků si přálo úspěch Cannes, protože družstvo bylo tvořeno převážně hráči širšího výběru francouzského národního týmu. Sázka na francouzskou kartu nevyšla a Tours po výhrách 3:1 a 3:1 proklouzlo do ½ finále. Zase důkaz toho, že to bez nás cizinců nejdeJ. Poslední ¼ bitva se rozehrála mezi 5. Toulouse a 4. Tourcoing. Toulouse vyhrálo oba zápasy v základní části a proto bylo mírným favoritem, což i potvrdil výsledek prvního zápasu, které vyhrálo Toulouse 3:2 na domácí palubovce. Ale Tourcoing se doma vzchopilo, vyhrálo 3:0 a rozhodující postupový Golden set 15:12. O systému letošního francouzského play-off už se trošku mluvilo, tak jen v rychlosti pro upřesnění. Každá série se hrála na dva zápasy. Začínala u hůře postaveného týmu po základní části. Pokud byl stav na zápasy 1:1 (bez ohledu na skóre zápasů), následoval rozhodující set do 15. bodů, který určil postupujícího tzv. Golden set.

Jasně souhlasím…MEGA NESMYSL, ale pro všechny stejný a tak jdeme dál do ½ finále.

Zajímavou otázkou bylo, jestli družstvo Montpellier bude pokračovat ve výborných výkonech  a probije se přes přijatelného soupeře Tourcoing do finále. Já tomu osobně věřil, ale mini oslavy postupu přes Poitiers jim asi sebraly příliš elánu a Tourcoing  po výhrách 3:2 a 3:0 postoupilo po finálové účasti ve Francouzském poháru i do finále ligy.

Druhé ½ finále slibovalo bitvu jako řemen. 2. Paříž proti 3. Tours – co víc dodávat. První zápas v Tours, 4000 diváků v hledišti a Konec (David Konečný ) začíná zápas vysláním dvou granátů ze servisu, po kterých si připadám jako přístroj na popcorn. Lítají ode mě balony všude možně jen ne do míst, odkud se s tím dá aspoň něco udělat. Pařížští nechávají přejít počáteční bouřku, v prostředku 1. setu se už dostávají do vedení a výhrou v koncovce berou hráčům Tours vítr z plachet. Výsledkem je překvapivě snadné vítězství 3:0 na hřišti soupeře, po kterém nás hodně lidí už vidí ve finále. Jenže pozor, Tours přijíždí do Paříže bez komplexu, vsadí vše na risk, Konec opět vytahuje ze svého arzenálu několik granátů a rázem je výsledek úplně opačný. 3:0 pro Tours. A na scénu přichází Golden set. Tours zaspává začátek, možná jim myšlenka možného postupu najednou svázala nohy a ruce. Paříž vede rychle 4:1 a jistým ztrátováním až do konce vyhrává Golden set 15:12 a postupuje do finále.

Finále? Výsledkově úspěšný gigant Paris Volley proti Tourcoing, které v 8. finálových účastích (liga,pohár) neuspělo ani jednou. Otázkou dne je… Prolomí Tourcoing černou sérii nebo si na nich pařížští smlsnou jako to udělali s každým, s kým finále hráli?

Ano, i osmé ligové finále proměnili Pařížané ve vítězství. Po výhře 3:1 na půdě Tourcoing dokázali v křečích vyhrát i doma 3:2 a získali 8. ligový titul v posledních 10. letech. Vyhrál tým, který už tak trochu svými úspěchy unavuje ostatní. Veřejnost má ráda senzace. Každoročně jim před sezónou nikdo nevěří. Podle mě, ne že by se pochybovalo o hráčských kvalitách pařížských, ale prostě si všichni přejí vítězství někoho jiného. A tak jim Paris Volley opět zkřivilo úsměvy. Opět si pár lidí řeklo…Sakra, zase to dokázali, to už není možné. A já se jim směju a užívám si vítězného pocitu.