Hašek na Hrad a Topolánek na své místo …

  • Published in Jiří Lípa
  • Hits: 4484
V prosinci jsem na těchto stránkách avizoval udělení dalšího charitativního daru v rámci 29. turnaje míčového sedmiboje, který se konal 26.12.2009 v nymburském  Sportovním centru. V souvislosti s konáním tohoto sportovně společenského setkání se stalo dobrým zvykem, že zúčastněné osobnosti ze všech možných oborů nezapomínají na ty, kdož teprve svoji životní pouť startují, nebo z různých důvodů opětovně začínají. Obvyklá tisícikoruna od každého z aktivních sportovců dala dohromady bezmála 50-ti tisícový obnos, který byl při slavnostním zakončení akce předán zástupcům české beach volejbalové reprezentace neslyšících. Oba národní týmy – ženský i mužský – se připravují na mistrovství světa a Evropy, takže finance do jejich miniaturní kasičky přišly jako na zavolanou. Celkově se tak oba výběry staly 14. laureátem ceny „Úspěšní pomáhají začínajícím“. Ceny, v jejímž rámci bylo za 7 let mezi sedmibojaři vybráno 584 tis. korun...!!! (foto: archiv)
V prosinci jsem na těchto stránkách avizoval udělení dalšího charitativního daru v rámci 29. turnaje míčového sedmiboje, který se konal 26.12.2009 v nymburském  Sportovním centru. V souvislosti s konáním tohoto sportovně společenského setkání se stalo dobrým zvykem, že zúčastněné osobnosti ze všech možných oborů nezapomínají na ty, kdož teprve svoji životní pouť startují, nebo z různých důvodů opětovně začínají. Obvyklá tisícikoruna od každého z aktivních sportovců dala dohromady bezmála 50-ti tisícový obnos, který byl při slavnostním zakončení akce předán zástupcům české beach volejbalové reprezentace neslyšících. Oba národní týmy – ženský i mužský – se připravují na mistrovství světa a Evropy, takže finance do jejich miniaturní kasičky přišly jako na zavolanou. Celkově se tak oba výběry staly 14. laureátem ceny „Úspěšní pomáhají začínajícím“. Ceny, v jejímž rámci bylo za 7 let mezi sedmibojaři vybráno 584 tis. korun...!!! Součástí sedmiboje však není jen charitativní činnost mířící vnějším směrem – pořadatelé nezapomínají ocenit ani vytrvalost a věrnost startujících osobností. Protože už soutěž dospěla do věku, kdy se dá směle hovořit o dlouholeté tradici (18 let existence), účastníci s nejvyšším počtem startů jsou uváděni do „Síně slávy míčového sedmiboje osobností“. Památečním darem, který symbolizuje tradici i sportovní úspěchy laureáta, jsou starožitné kapesní hodinky s vyrytým věnováním. Po Pavlu Fürstovi, Jiřím Kulichovi, Remigiu Machurovi, Vlastimilu Havlíkovi, Zdeňku Haníkovi, a Josefu Haškovi je loni na Štěpána zasunul do kapsičky i Zdenek Merta.

A teď to sportovně nejdůležitější: hned při svém prvním startu zvítězil „Dominátor“ Dominik Hašek, bohužel se počítači trochu vymklo z ruky složení jeho dvojice a k předpokládaným kvalitám Haška přiřadil dalšího kvalitního „koně“ manažera Keyzlara a to bylo všechny protivníky moc. Ovšem podle pravidla, že vítězná dvojice se definitivně rozpadá, mají chlapci v příštím turnaji problém. Volejbalovou komunitu skvěle obhájil Ivo Dubš, který s nymburským advokátem Sedlatým obsadili druhé místo. Svou zarputilost prokázali znovu hudební skladatel Merta s premiérem Topolánkem. Tentokrát mě opravdu překvapili a jejich třetí místo ve skvělé konkurenci bych vskutku nečekal. Inu Hašek na hrad a Topolánek na své místo.

 

Praha, 9.1.2008  Jiří Lípa