Zataženo nad Letnou

  • Published in Jaromír Bosák
  • Hits: 2964
Není to tak dávno, co z úst šéfů sparťanského fotbalového klubu zaznívalo, že v čase zimní přestávky přijde pořádný průvan v hráčském kádru a že se vůbec bude klub konsolidovat. Tak nějak nevím. O pohybu v kabině toho zatím moc slyšet není – s výjimkou uvažovaného přestupu Slepičky, což ale Spartu pochopitelně příliš neposílí. A když k tomu přidám i velmi nejasnou politiku ohledně trenérských míst, nemám v hlavě zrovna jasno... (foto: www.fotbal.cz) Není to tak dávno, co z úst šéfů sparťanského fotbalového klubu zaznívalo, že v čase zimní přestávky přijde pořádný průvan v hráčském kádru a že se vůbec bude klub konsolidovat. Tak nějak nevím. O pohybu v kabině toho zatím moc slyšet není – s výjimkou uvažovaného přestupu Slepičky, což ale Spartu pochopitelně příliš neposílí. A když k tomu přidám i velmi nejasnou politiku ohledně trenérských míst, nemám v hlavě zrovna jasno.
Abych řekl pravdu, nevím, jestli Sparta hledá asistenta k Jozefu Chovancovi, nebo přímo nového hlavního trenéra, eventuelně kouče, který bude podřízen manažerovi anglického střihu. Zatím to vypadá, že se současný trenér hodlá setkat úplně s každým, kdo by mohl připadat v úvahu. Speciálně by mi přišlo hodně úsměvné, kdybych byl v kůži Dušana Uhrina a bylo mi nabízeno místo asistenta… Z říše fantazie přichází i úvaha angažovat na tento post Martina Haška. Jde o úspěšného nováčka v branži, Sokolov pod jeho vedením ve druhé lize docela šlape, ale jeho návrat na Letnou, kde je stále silně zastoupena skupina, která s ním, jako s hráčem, rozhodně neměla nejlepší vztahy, to by byl krok do propasti. Nějak si nedovedu představit, že by se kluci ze dne na den začali mít rádi.

Nejasností je ale víc. Především se poněkud nedostává peněz, Sparta opustila pozici finančně nejsilnějšího českého klubu, spekuluje se dokonce o tom, že Daniel Křetínský patří k majitelům, či spolumajitelům letenské chlouby. Jenže zůstává jen u dohadů, protože čekání na osvětlení situace je marné. Tak či tak, na nákup opravdových posil v kase není. Už proto, že pořádnou část rozpočtu spolknou mzdy, navíc ohlásil odchod současný sponzor Axa. Potom ale nemůže být k dispozici dostatek prostředků na příchod Rajnocha, Morávka či jiného kvalitního borce. Jsem velmi zvědav, v jaké podobě se Sparta představí na jaře. Kdyby měl přijít další rok bez možnosti vydělat nějakou tu korunu v evropských pohárech…

Praha 14.12.2008 Jaromír Bosák