Zase špatně

  • Published in Jaromír Bosák
  • Hits: 3325
Někdy mám pocit, že na Spartě v posledních letech dělají vše proto, aby letenští neměli šanci sáhnout na titul. V tomto přesvědčení mne utvrdilo i poslední rozhodnutí managementu klubu, rozuměj pánů Křetínského a Chovance, že novým trenérem bude druhý jmenovaný. Tedy muž, který je drahnou dobu zodpovědný za směřování klubu, za nákupy i prodej hráčů, za vytýčení jasné vize do budoucna, která se jaksi stále nedostavuje... (foto: www.super.cz) Někdy mám pocit, že na Spartě v posledních letech dělají vše proto, aby letenští neměli šanci sáhnout na titul. V tomto přesvědčení mne utvrdilo i poslední rozhodnutí managementu klubu, rozuměj pánů Křetínského a Chovance, že novým trenérem bude druhý jmenovaný. Tedy muž, který je drahnou dobu zodpovědný za směřování klubu, za nákupy i prodej hráčů, za vytýčení jasné vize do budoucna, která se jaksi stále nedostavuje.
Ve Spartě se střídají trenéři s podobnou rychlostí, jako figurky na Staroměstském orloji. Ještě zběsilejší kolotoč roztáčí neustálé stěhování hráčů ze Sparty a do Sparty. Odstředivá síla tohoto pohybu vystřeluje kvalitu mimo tým, zatímco průměr zůstává na místě. Stačí si vzpomenout na herní projev sparťanského týmu a k tomu dodat, jak září nechtěný Sylvestre v Mladé Boleslavi – důkaz o tom, jak to mají ve Spartě mimoevropští hráči těžké (?), či jak moc postrádají „rudí koně“ levačku a hlavně hlavu Pavla Horvátha, který musel odejít, protože nejvyšší šéfové se báli ultras (?).

V kuloárech jsem zaslechl před nějakou dobou docela zajímavou zprávu. Spartě byli zdarma (!), nabízeni jacísi neznámí fotbalisté Tavares a Belaid. Sparta i její tehdejší kouč Bílek je odmítli, s tím, že nejsou zajímaví a nebudou přínosem. A tak šli do Slávie. Konec příběhu snad nemusím dodávat. Je naprosto všeříkající.

Ve Spartě nemají jasno v mnoha důležitých věcech. Vlastníkem klubu je JaT, anebo radikální fans? Co a jak se bude hrát určuje trenér, nebo rada starších hráčů ? O složení mužstva rozhoduje trenér či šediví muži v pozadí? Problémů se za doby panování Daniela Křetínského navršilo příliš, řešení se odkládá rok od roku, aniž by se cokoli podstatného měnilo. Jestli se místo frází a planých řečí nezačne hledat opravdová příčina současného stavu a zároveň i řešení, spláčou na Letné nad výdělkem. Vždyť už tato sezona prozatím vypadá na pořádný průšvih.

Praha, 9.10.2008  Jaromír Bosák