Návrat domů

  • Published in Jaromír Bosák
  • Hits: 3369

První květnová středa je tím velkým dnem, kdy se muži a ženy červenobílého vyznání dočkají naplnění svých nekonečných tužeb. Být naživu pan Načeradec, snad by na středu 7. května dokonce oznámil slevu, pochopitelně mírnou, ve svém obchodu s gumáky a konfekcí. Bylo by proč,  slávistický stadion otevře svoji náruč a stane se skutečným domovem nástupců Pláničky, Bicana, Vlasty Kopeckého a stovek dalších. Radost ve slávistických kruzích je zcela pochopitelná. Léta slibů, mlžení, všelijakých ústrků a zlomyslných poznámek, to dá jednomu zabrat, jakkoli – jak říká můj dobrý přítel, zavilý fanoušek týmu z Edenu – slávista se na fotbal nechodí bavit, jeho údělem je trpět a překonávat protivenství osudu... (foto: www.novinky.cz)

První květnová středa je tím velkým dnem, kdy se muži a ženy červenobílého vyznání dočkají naplnění svých nekonečných tužeb. Být naživu pan Načeradec, snad by na středu 7. května dokonce oznámil slevu, pochopitelně mírnou, ve svém obchodu s gumáky a konfekcí. Bylo by proč,  slávistický stadion otevře svoji náruč a stane se skutečným domovem nástupců Pláničky, Bicana, Vlasty Kopeckého a stovek dalších. Radost ve slávistických kruzích je zcela pochopitelná. Léta slibů, mlžení, všelijakých ústrků a zlomyslných poznámek, to dá jednomu zabrat, jakkoli – jak říká můj dobrý přítel, zavilý fanoušek týmu z Edenu – slávista se na fotbal nechodí bavit, jeho údělem je trpět a překonávat protivenství osudu...
Teď i on bude s posvátným pocitem vcházet do útrob krásného stadionu. Toho svého. Na rovinu, slávistům i sobě to přeji. Oni si budou užívat a já budu mít daleko lepší podmínky k práci než na lávce na Strahově. A určitě v Edenu nebude tolik foukat.
Při vší té euforii mi ale v hlavě pořád ťuká kladívkem jedno ale.  Možná budu „sešívanými“ prohlášen za škarohlída, agenta znepřátelené letenské velmoci, nebo prostě za idiota, jenomže pravda je taková, že majitelem stadionu není Slavia, ale společnost E Side Propperty. Její hlavní starostí musí být zisk, je třeba splácet úvěr a k tomu generovat ještě něco navíc. Slávisté jsou nájemníky, nikoliv majiteli. A to může, i když samozřejmě nemusí, přinášet jisté problémy. Být slávistou, ptal bych se na to, jak vysoký je nájem, jaká je strategie vývoje cen vstupenek, jestli třeba někdy nedostane před ligovým zápasem přednost koncert nebo jiná výnosná akce a jaké jsou eventuální záruky toho, že k ničemu podobnému nedojde. Omlouvám se pravověrným, ale jsem od přírody typem zvídavým a zajímá mne, jak věci fungují. Pokud jsou mé starosti liché a zbytečné, jen dobře. Ale stoprocentně o tom ještě přesvědčen nejsem.

V Praze 6.5.2008          Jaromír Bosák