Zataženo nad Letnou

 • Jaromír Bosák
 • Zobrazeno: 2965
Není to tak dávno, co z úst šéfů sparťanského fotbalového klubu zaznívalo, že v čase zimní přestávky přijde pořádný průvan v hráčském kádru a že se vůbec bude klub konsolidovat. Tak nějak nevím. O pohybu v kabině toho zatím moc slyšet není – s výjimkou uvažovaného přestupu Slepičky, což ale Spartu pochopitelně příliš neposílí. A když k tomu přidám i velmi nejasnou politiku ohledně trenérských míst, nemám v hlavě zrovna jasno... (foto: www.fotbal.cz)

Chaos pod vysílačem

 • Jaromír Bosák
 • Zobrazeno: 3372
A pak, že nejsme světoví. Nedávno se o jistou proslulost postarali šéfové a majitel Viktorie Žižkov. Kdo jiný si troufne jen tak mýrnyx týrnyx posadit během jedenácti ligových kol na lavičku už třetího trenéra? Taková frekvence se jinak vídá spíše v jihoamerických soutěžích. Chápu, že každý majitel klubu chce vidět co nejlepší výkony a výsledky svého týmu a s tím související co nejpříjemnější postavení v tabulce. Má na to plné právo. Když do něčeho investuji, očekávám protihodnotu.  Když se nedaří dosahovat vytčených předsezónních cílů, přicházejí leckdy nepopulární řešení. Jenže, čeho je moc, toho je příliš. Lámu si hlavu, co tak může trenér udělat s týmem za pár týdnů. Teď to není obrana Josefa Csaplára, už proto, že si nemyslím, že by všechno chytil za správný konec. Ale spíše o obecný problém ...(foto: www.stardance3.cz)

Zase špatně

 • Jaromír Bosák
 • Zobrazeno: 3326
Někdy mám pocit, že na Spartě v posledních letech dělají vše proto, aby letenští neměli šanci sáhnout na titul. V tomto přesvědčení mne utvrdilo i poslední rozhodnutí managementu klubu, rozuměj pánů Křetínského a Chovance, že novým trenérem bude druhý jmenovaný. Tedy muž, který je drahnou dobu zodpovědný za směřování klubu, za nákupy i prodej hráčů, za vytýčení jasné vize do budoucna, která se jaksi stále nedostavuje... (foto: www.super.cz)

Rychlý prachy…

 • Jaromír Bosák
 • Zobrazeno: 4350
Upřímně řečeno nevím, jak bude vypadat český reprezentační tým za tři – čtyři roky. To už bude zřejmě u konce kariéra generace kolem Ujfalušiho či Jankulovského. A budeme se ptát, kdo přijde po nich. Otázkou je, jestli bude kde brát. Nechci vzbuzovat přílišný pesimismus, ale když před nedávnem Slavia „střelila“ za 120 milionů Tomáše Necida  do CSKA Moskva, vyvstala otázka, jestli nepůjde o podobný případ jako Luboš Kalouda. Mladík, který po úspěchu v reprezentační nabídce nahlédl i do „áčka“ se v právě v CSKA propadl do zapomnění. Trénuje, ale nehraje, na zápasy se dívá z tribuny nebo z lavičky a naděje pohasíná ... (Foto: Tomáš Necid, zdroj www.tomasnecid.cz)

Strahovská fraška

 • Jaromír Bosák
 • Zobrazeno: 3321
Český fotbalový lid se nachází v jisté depresi. Vystoupení reprezentace na mistrovství Evropy skutečně nenadchlo, ba naopak. Obvyklá pomůcka, výmluva na smůlu, neobstojí, protože Brücknerův tým propadl především herně. Zvládnout na úrovni jeden a půl poločasu ze šesti, to není nic ke chlubení. Odtud tedy poněkud nevrlá nálada českého fotbalového fanouška. Ale máme štěstí. Na strahovské hůrce, v sídle ČMFS totiž sedí velmi vtipní lidé a rozdávají smích po hrstech a dávají zapomenout na smutné okamžiky při sledování Eura. To, co se v současné době děje okolo výběru nového reprezentačního trenéra, to by zaskočilo i nejzkušenější humoristy... (foto: www.kopana.cz)

Další články...

 1. Odtikávání
 2. Návrat domů