S Bradem o ženách a volejbalu.

  • Published in Jakub Novotný
  • Hits: 4187
Včera jsem po telefonu mluvil s Bradem Pittem. Známe se dlouho, když hrál ve filmu Sen detektiva, já tam hrál tu kostru, kterou vyšinutý vrah přivázal na rok k posteli, aby se nemohla hýbat. Měl jsem na to tenkrát ideální fyzickou konstituci, byl jsem kulturista z Dachau. Volal jsem mu, protože mě zajímalo, jak je to s tou jeho ženou. Četl jsem něco v našem top bulváru, tak jsem si to chtěl ověřit. Říkám, ahoj Brade, kámo, jak se máš? Je pravda, že jsi se rozešel s Angelinou? Taková kočka, neblázni, ty vole. On na to, víš je dobrá, ale už to s ní nešlo dál. Stále jen chtěla souložit, adoptovat další děti, dávat peníze na charitu a to už není nic pro mne. Vždyť mi máme už doma takovou malou Kambodžu. A navíc já mám teď jinou big passion, VOLLEYBALL, you know. Strašně mě baví to smečování, blokování, podávání a vybírání. Udělal jsem si u nás před barákem v Beverly Hills 90210 hřiště se sítí a denně tam s Tomem Cruisem trénujeme. On je skrček, tak dělá libero. Brandon Walsh nám nahrává. No a Angie se to nelíbilo, tak musela jít. Byl jsem v šoku. Angelina nemá ráda volejbal? Tak to si o ni neopřu ani kolo. I kdyby stokrát prosila, tak se na ni ani očkem nepodívám. Povídám, Brade, dobře jsi udělal, volejbal je základ. Ale co teď budeš dělat, přeci potřebuješ ženskou, ne? Hmm, hmm, vím, ale už mám plán, odvětil a dodal, seženu si nějakou volejbalovou kost. Ty Pátku přeci taky hraješ, neznáš tam u vás v Evropě nějaký volejbalový šťabajzny?  Když mi nějakou seženeš, stříknu do toho vašeho sportu tam in Czechoslovakia nějaký money. Stejně je to tam samej chudák u vás. Pro začátek třeba deset mega. Dáš to tomu vašemu Avoku, oni to rozfofrujou... Včera jsem po telefonu mluvil s Bradem Pittem. Známe se dlouho, když hrál ve filmu Sen detektiva, já tam hrál tu kostru, kterou vyšinutý vrah přivázal na rok k posteli, aby se nemohla hýbat. Měl jsem na to tenkrát ideální fyzickou konstituci, byl jsem kulturista z Dachau. Volal jsem mu, protože mě zajímalo, jak je to s tou jeho ženou. Četl jsem něco v našem top bulváru, tak jsem si to chtěl ověřit. Říkám, ahoj Brade, kámo, jak se máš? Je pravda, že jsi se rozešel s Angelinou? Taková kočka, neblázni, ty vole. On na to, víš je dobrá, ale už to s ní nešlo dál. Stále jen chtěla souložit, adoptovat další děti, dávat peníze na charitu a to už není nic pro mne. Vždyť mi máme už doma takovou malou Kambodžu. A navíc já mám teď jinou big passion, VOLLEYBALL, you know. Strašně mě baví to smečování, blokování, podávání a vybírání. Udělal jsem si u nás před barákem v Beverly Hills 90210 hřiště se sítí a denně tam s Tomem Cruisem trénujeme. On je skrček, tak dělá libero. Brandon Walsh nám nahrává. No a Angie se to nelíbilo, tak musela jít.
Byl jsem v šoku. Angelina nemá ráda volejbal? Tak to si o ni neopřu ani kolo. I kdyby stokrát prosila, tak se na ni ani očkem nepodívám. Povídám, Brade, dobře jsi udělal, volejbal je základ. Ale co teď budeš dělat, přeci potřebuješ ženskou, ne? Hmm, hmm, vím, ale už mám plán, odvětil a dodal, seženu si nějakou volejbalovou kost. Ty Pátku přeci taky hraješ, neznáš tam u vás v Evropě nějaký volejbalový šťabajzny?  Když mi nějakou seženeš, stříknu do toho vašeho sportu tam in Czechoslovakia nějaký money. Stejně je to tam samej chudák u vás. Pro začátek třeba deset mega. Dáš to tomu vašemu Avoku, oni to rozfofrujou.
Musel jsem to promyslet. Ok Brade, ale v eurech brother, nechci dolary, dolar je teď na tom špatně.
Dohodnuto. Vezmu letadlo a zítra jsem u tebe v Belchatowe, probereme to. Připrav nějaký vzorky, povídá, zavěsil a už slyším startovat soukromý tryskáč.

Celou noc jsem myslel, až se mi z uší kouřilo. Brad Pitt, je Brad Pitt, nemohu mu dohodit nějakou „nehezká věc“. Češku, Polku, Brazilku, Francouzku, Italku, Cubánku, jakou krásku já mu nabídnu? Před očima se mi míhají siluety nahých žen, všech co jsem viděl (v televizi). Dopoledne spadne na parkoviště tryskáč a za deset minut už piju s hezounem kafe v paneláčku, kde bydlím. Tak jak? Ptá se. Co nějakou Češku? Slyšel jsem o té Kuchařové, to je laňka. No jo, vysvětluji, ale ta je na politiky, navíc pro volejbal tak nežije, ona radši loví modrý ptáky. Celkově ty naše kočky reprezentační jsou moc hezký, jen teď ujíždějí na Italech. Na Italech? To se mu nelíbilo, co prý na nich vidí? Říkám, Achilles už není v módě, teď je v kurzu Buffon. Taliáni, jsou čistotní, nesmrděj po pivu, používají žehličky na vlasy a někteří si dokonce trhají obočí.  A sex zvládnou osmkrát za noc.
Ty brďo, tak to nedá ani Achilles. Pitt je v depresi. Co Cuba, černé zlato? Říkám, že je to exotika a že volejbal určitě umí, ale vše je to moc silové. Mají pevný zadečky, ale jinak, nevím. Aquero je Kubánka-Italka, jedna z nejlepších na světě, ale má strašně moc svalů. Ta ti dá Brade facku a vezmeš druhou o zeď. Ok tak chci Rusku, máš tam nějakou dobrou, volejbalem nadšenou Rusku, co vyčnívá z davu? Povídám, no, znám jednu, co vyčnívá, opravdu vyčnívá. Nevím, jestli krásou, ale v davu určitě. Jmenuje se Gamova a má 204 cm. Té budeš muset fešáku koupit speciální postel. Ale je to jedna z nejlepších smečařek na světě. Brad se naštval. Pátku neštvi mě, nebo ty prachy nedostaneš. Říkals, že máš pro mě tovar, tak co?
Mám nervy, horečně přemýšlím a představuji si, jak deset mega dostává Angelina při rozvodu. Nabízím Mauriciu Cacciatori, krásnou Italku, Katerinu Skowronskou, ještě hezčí Polku. Nabízím Victorii Ravvu, dnes již Francouzsku, symbol RC Cannes. A spoustu dalších. Nabízím ňadra, zadečky, dlouhé nohy, krásné šíje. Brunety, blondsky, zrzky. Nic, jedna je stará, druhá moc mladá, třetí malá, čtvrtá vyšší než on. Pátá mu přijde podle obrázku hloupá, je taky trošku rozmazlený, pejsek jeden. Nic, nebere nic. Pak okem zabloudí na můj screensaver a ptá se. A tahle? To je kus, kdo to je?
To je volejbalistka ze severu Czechoslovakia, volejbalově trošku nižší level, krásou klenot této země.Ta není na prodej my friend. Tvrdí, že ji chce, že dá cokoliv. Dám deset mega Pátku, jen tobě.  Dám ti i tryskáč, dám ti i jedno dítě z Kambodži. Nebo chceš malýho afričánka? Nebo z tebe udělám svého nejlepšího kámoše, Clooney bude až druhej. Mám všechno. Mám i černý prachy, Avok nebude muset nic danit. Já jsem ale tvrdý jako skála. Neškemrej Brade, nemáš šanci, radši pohřbím český volejbal, než abych ti ji vydal. Hmm a ona je tvou přítelkyní nebo jak, ptá se. Ne, zatím čekám ve frontě, jsem doufám na prvním místě, odpovídám. Postav se na konec fronty Brade Pitte.
Urazí se a odchází. Ve dveřích se otočí a pronese. Chtěl jsem pomoci českému volejbalu. Ty Pátku, jsi zatratil jediným svým rozhodnutím celý český volejbal. Úpadek příštích generací bude na tobě.

Usměju se. Celý český volejbal se může jít klidně vycpat.

Jakub Novotný, 25. 1. 2010, psychiatrická léčebna Belchatow.